Mapa dels districtes de Barcelona

Guia de barris

Barris de Barcelona on venem i lloguem

No hi ha un únic mercat a Barcelona: cada districte té el seu ritme, el seu comprador i el seu preu just. Aquí tens la nostra guia de cadascun.

Parlar amb un assessor
districtes
10
districtes
barris
73
barris

Mapa

Tria el teu districte

Prem al mapa o a la taula per veure la guia de cada districte: els seus barris, el transport i el preu de l'habitatge.

Mapa dels districtes de BarcelonaCiutat VellaEixampleSants-MontjuïcLes CortsSarrià-Sant GervasiGràciaHorta-GuinardóNou BarrisSant AndreuSant Martí
Límits: Ajuntament de Barcelona (CC BY 4.0)
DistrictePreu mitjàÚltim any
Sarrià-Sant Gervasi7.211 €/m²+7,7%
Eixample6.648 €/m²+3,5%
Les Corts6.635 €/m²+5,9%
Gràcia5.654 €/m²+6,7%
Sant Martí5.390 €/m²+5,6%
Ciutat Vella4.850 €/m²+0,7%
Sants-Montjuïc4.594 €/m²+6,1%
Horta-Guinardó4.198 €/m²+8,8%
Sant Andreu3.998 €/m²+10,8%
Nou Barris3.318 €/m²+17,1%

Font: Idealista, preus d'oferta per districte, setembre de 2026. El preu de tancament real sol ser inferior a l'anunciat.

Guies de districte

Cada districte, a fons

Finca de la quadrícula de l'Eixample amb la Sagrada Família al fons

Eixample

6.648 €/m² de mitjana · +3,5%

L'Eixample és el centre de Barcelona tal com el va dibuixar Ildefons Cerdà a mitjan segle XIX: una quadrícula d'illes amb xamfrans, carrers amples i finques d'entre cinc i set plantes. És el districte més poblat de la ciutat i un dels més complets: s'hi pot fer gairebé tot a peu.

Veure la guia
Park Güell, al districte de Gràcia, a l'alba

Gràcia

5.654 €/m² de mitjana · +6,7%

Gràcia va ser un municipi independent fins al 1897 i conserva aquest aire de poble dins de Barcelona: carrers estrets, places amb terrasses i molta vida de barri. S'estén des de la Diagonal fins als vessants de Collserola, on hi ha el Park Güell.

Veure la guia
Antigues naus industrials del Poblenou amb la Torre Glòries al fons, a Sant Martí

Sant Martí

5.390 €/m² de mitjana · +5,6%

Sant Martí va ser el gran barri industrial de Barcelona, el «Manchester català», i avui és un dels que més han canviat: antigues fàbriques convertides en oficines i habitatges al 22@, la Vila Olímpica del 1992 i diversos quilòmetres de platja.

Veure la guia
Edificis residencials i arbres en un carrer de Barcelona

Sant Andreu

3.998 €/m² de mitjana · +10,8%

Sant Andreu de Palomar va ser un municipi independent fins al 1897 i conserva un centre amb aire de poble al voltant de la plaça Orfila i el carrer Gran de Sant Andreu. És un districte residencial, tranquil i molt ben comunicat, que viu una gran transformació amb les obres de l'estació de la Sagrera.

Veure la guia
Vista de Barcelona des dels vessants de Collserola

Nou Barris

3.318 €/m² de mitjana · +17,1%

Nou Barris ocupa el nord de Barcelona, entre l'avinguda Meridiana i la serra de Collserola. Va créixer sobretot entre els anys cinquanta i setanta amb l'arribada de nous veïns, i avui és un districte residencial, amb molt moviment veïnal, parcs i els preus més assequibles de la ciutat.

Veure la guia
Vista de Barcelona des dels búnquers del Carmel, a Horta-Guinardó

Horta-Guinardó

4.198 €/m² de mitjana · +8,8%

Horta-Guinardó s'estén pels vessants de Collserola i els turons del Carmel i la Rovira. És un dels districtes més verds de Barcelona i combina antics nuclis amb aire de poble, com Horta, amb barris residencials dels anys cinquanta a setanta.

Veure la guia
Sínia del Tibidabo amb Barcelona al fons, a Sarrià-Sant Gervasi

Sarrià-Sant Gervasi

7.211 €/m² de mitjana · +7,7%

Sarrià-Sant Gervasi és la zona alta de Barcelona, entre la Diagonal i la serra de Collserola. Uneix els antics pobles de Sant Gervasi de Cassoles i Sarrià, que van ser municipis independents fins al 1897 i el 1921, i és un dels districtes més buscats per les famílies.

Veure la guia
Vista aèria del Camp Nou i els edificis de les Corts

Les Corts

6.635 €/m² de mitjana · +5,9%

Les Corts és un districte compacte entre la Diagonal i la Zona Universitària, amb molt de verd i molt bones comunicacions. Va ser municipi independent fins al 1897 i conserva un petit nucli antic al voltant de la plaça de la Concòrdia.

Veure la guia
Pont del Bisbe, al Barri Gòtic de Ciutat Vella

Ciutat Vella

4.850 €/m² de mitjana · +0,7%

Ciutat Vella és el centre històric de Barcelona: el nucli romà i medieval, el Raval, la Ribera i la Barceloneta. Carrers estrets, edificis amb segles d'història i tot a peu, del port a la plaça de Catalunya.

Veure la guia
Plaça d'Espanya i la muntanya de Montjuïc, a Sants-Montjuïc

Sants-Montjuïc

4.594 €/m² de mitjana · +6,1%

Sants-Montjuïc és el districte més extens de Barcelona: va de la muntanya de Montjuïc i el port fins a Sants i la Zona Franca. Combina barris amb molta vida, com Sants o el Poble-sec, amb el gran pulmó verd del centre de la ciutat.

Veure la guia

Quant val el teu immoble? Et truquem i t'ho diem

Respon unes preguntes ràpides. Un assessor revisa les teves dades i et truca amb una valoració basada en comparables reals de la teva zona, no en una mitjana automàtica.

Pas 1 de 5Immoble

Què vols vendre?

No mostrem un preu automàtic: la valoració la fa un assessor amb comparables reals de la teva zona. Les teves dades només s'utilitzen per contactar-te sobre la venda.

Així venem el teu habitatge, a qualsevol barri

Des de la valoració fins a la signatura, amb un únic assessor que t'acompanya a cada pas.

Assessora taxant un habitatge amb una tauleta al menjador
En 48 h

Valorem el teu habitatge

Ens ensenyes el teu habitatge —o ens passes les dades per valorar-lo en línia— i en 48 hores tens un preu ajustat al mercat real.

Fotògraf professional preparant la sessió de fotos d'un habitatge
Abans de publicar

Preparem la venda

Tu només ens obres la porta el dia de la sessió: ens ocupem de les fotos, els plànols i l'anunci, i et diem quina documentació falta.

Vista d'un edifici d'habitatges a Barcelona amb l'anunci ja publicat
Durant la venda

Publiquem i filtrem

No cal que siguis a les visites: les filtrem i acompanyem nosaltres, i només t'avisem quan hi ha una oferta real.

Encaixada de mans després de tancar la negociació d'un habitatge
Fins a la signatura

Negociem i tanquem

Tu decideixes si acceptes l'oferta; nosaltres gestionem la paperassa i t'acompanyem fins a la signatura davant notari.

RESSENYES DE GOOGLE

Opinions de clients d'Immobiliària Ibercasa

Així van viure la seva experiència les famílies que van confiar en nosaltres.

4,5200+ ressenyes a Google

Muy contenta y agradecida al equipo de Ibercasa, nos acompañaron desde el principio, hasta el final sobre la venta de un piso, volvería a confiar en ellos

Magda Torrado

Ressenya verificada a Google

Tanto Luís como Yomi y Carlos son grandes profesionales. Nos han realizado todas las gestiones necesarias para la venta del piso de forma impecable. Gracias!!!

Eva Gassó Pérez

Va vendre el seu pis amb Ibercasa

No tengo palabras para agradecer a Ibercasa la excelente labor que han realizado. Han demostrado ser verdaderos profesionales de principio a fin... Su atención, eficacia…

Manuel Ortiz Rodríguez

Va vendre el seu pis a Barcelona a distància des de Galícia

Preguntes freqüents

Dubtes habituals per districte

Una pregunta de cada guia; en trobaràs més a la pàgina de cada districte.

Segons Idealista (setembre de 2026), el preu mitjà d'oferta al districte ronda els 6.648 €/m², un 3,5 % més que un any abans. Varia molt entre barris i finques: una finca senyorial reformada a la Dreta no es valora igual que un pis per reformar a la Nova Esquerra. Per tenir una dada fiable del teu pis, demana una valoració.

Segons Idealista (setembre de 2026), el preu mitjà d'oferta al districte ronda els 5.654 €/m², un 6,7 % més que un any abans. Varia molt entre barris, carrers i finques; per tenir una dada fiable del teu pis, demana una valoració.

Segons Idealista (setembre de 2026), el preu mitjà d'oferta al districte ronda els 5.390 €/m², un 5,6 % més que un any abans. Varia molt entre barris, carrers i finques; per tenir una dada fiable del teu pis, demana una valoració.

Segons Idealista (setembre de 2026), el preu mitjà d'oferta al districte ronda els 3.998 €/m², un 10,8 % més que un any abans. Varia molt entre barris, carrers i finques; per tenir una dada fiable del teu pis, demana una valoració.

Segons Idealista (setembre de 2026), el preu mitjà d'oferta al districte ronda els 3.318 €/m², un 17,1 % més que un any abans. Varia molt entre barris, carrers i finques; per tenir una dada fiable del teu pis, demana una valoració.

Segons Idealista (setembre de 2026), el preu mitjà d'oferta al districte ronda els 4.198 €/m², un 8,8 % més que un any abans. Varia molt entre barris, carrers i finques; per tenir una dada fiable del teu pis, demana una valoració.

Segons Idealista (setembre de 2026), el preu mitjà d'oferta al districte ronda els 7.211 €/m², un 7,7 % més que un any abans. Varia molt entre barris, carrers i finques; per tenir una dada fiable del teu pis, demana una valoració.

Segons Idealista (setembre de 2026), el preu mitjà d'oferta al districte ronda els 6.635 €/m², un 5,9 % més que un any abans. Varia molt entre barris, carrers i finques; per tenir una dada fiable del teu pis, demana una valoració.

Segons Idealista (setembre de 2026), el preu mitjà d'oferta al districte ronda els 4.850 €/m², un 0,7 % més que un any abans. Varia molt entre barris i finques; per tenir una dada fiable del teu pis, demana una valoració.

Segons Idealista (setembre de 2026), el preu mitjà d'oferta al districte ronda els 4.594 €/m², un 6,1 % més que un any abans. Varia molt entre barris: Sants i Hostafrancs no es valoren igual que la Marina. Per tenir una dada fiable del teu pis, demana una valoració.

A quin barri és el teu habitatge?

Explica'ns on és i què necessites: et truquem amb una valoració basada en vendes reals de la teva zona.

Parlar per WhatsApp

Escriu-nos

Et responem per email el mateix dia.

inmobiliariaibercasa@gmail.com

Escriu-nos per WhatsApp

Resposta directa, a l'instant.

+34 654 175 084

Visita'ns

Carrer del Cardenal Tedeschini, 13, bajos, 08027 Barcelona

Com arribar